Bírálta a magyar alaptörvény-módosítást az uniós igazságügyi biztos
Didier Reynders arra reagált, hogy a kormány a nemekre vonatkozó sorokat írna bele az alaptörvénybe.
Didier Reynders arra reagált, hogy a kormány a nemekre vonatkozó sorokat írna bele az alaptörvénybe.
Az LMBTIQ személyek esélyegyenlőségére vonatkozó tervet készített az Európai Bizottság, de egy olyan jogalkotási javaslaton is dolgoznak, amely lehetővé tenné a szivárványcsaládok tagállamok közötti kölcsönös elismerését. A magyar jogalkotóknak azt üzenik, hogy az egyenlőséget és az emberi jogokat mindenkinek tiszteletben kell tartania.
300 milliót vásárol az EU az egyik legígéretesebb oltóanyagból. A készítményt a Pfizer és a BioNTech gyártja, állítólag 90 százalékos védettséget ad.
Az európai egészségügyi unió megteremtésére irányuló lépéseket készít elő az Európai Bizottság, akár uniós szükséghelyzetet is kihirdethetnének.
A koronavírus-járvány második hulláma felülírta a kormányoknak azon törekvését, hogy megpróbálják elkerülni a gazdaságot bénító korlátozásokat. A kérdés az, ez hogyan befolyásolhatja a második negyedévi durva zuhanás utáni helyreállást.
De jövőre sem számol már akkora növekedéssel, mint korábban. Itt a brüsszeli testület őszi gazdasági prognózisa.
Újabb levélben sürgette az Európai Bizottság a magyar kormányt, hogy tartsa be az Európai Bíróság júniusi döntését, amely kimondta, hogy a civil szervezetek külföldi finanszírozásáról szóló magyar szabályozás uniós jogba ütközik.
Az iCR több mint 1,6 millió lakossági és vállalati ügyfelet lát el energiával.
Három ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Bizottság Magyarországgal szemben. Az egyik ügy a menekültügyi eljárással kapcsolatos, néhány hónap alatt kiderült, hogy az új szabályozás sem felel meg Brüsszel szerint az EU-s jognak.
Az Európai Bizottság az európai minimálbérekre vonatkozó uniós irányelvjavaslatot terjesztett elő az Európai Unión belüli munkavállalók tisztességes megélhetésének biztosítására. A magyar baloldal üdvözölte a kezdeményezést, bár nem arról szól, hogy mindenhol egységesítsék a legkisebb fizetés összegét.
A tagállamokat segítő döntéseket hozott az Európai Bizottság, ezzel párhuzamosan újra felszólította a testület a tagállamokat, oldják fel a belső határokat érintő utazási korlátozásokat.
A migrációért felelős Margaritisz Szkínász elkülöníti magát.
Az intézmény dolgozói folytatják a sztrájkot.
Stabil az EU iránti bizalom, az európaiak arra számítanak, hogy az unió a jövőben helyes döntéseket hoz a járványra reagálva – ez derül ki egy új felmérésből. A magyarok azok közé tartoznak, akik a legelégedettebbek az uniós válaszlépésekkel.
Az Európai Bizottság végét venné a gyorshajtásnak: egy új rendelet értelmében az új autókba kötelező lesz egy intelligens sebességszabályozó asszisztenst beépíteni.
Még az olyan demokráciák is ürügynek tekintették a koronavírus-járványt a jogállam elleni fellépésre, mint Izrael vagy az Egyesült Államok. Magyarországon és Lengyelországban pedig a saját hatalmuk megerősítésére aknázták ki a ragályt az állam vezetői - írja a tekintélyes külpolitikai szaklap, a Foreign Policy.
Az EU „termelőtől a fogyasztóig” stratégiája: hogyan alakíthatjuk át az élelmiszer-termelési és -fogyasztási szokásainkat? Az Európai Bizottság egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős tagjának írása az élelmezési világnap alkalmából.
Kiosztotta azokat a feladatokat a tagállamoknak az Európai Bizottság, amelyeket el kell végezni, mielőtt elkészül a koronavírus-oltás. A testület ajánlást is közreadott, amelyben felsorolja, hogy kik kaphatják meg először a vakcinát.
Néhány éve a magyar kormány azzal ment neki az Európai Bizottságnak, hogy politikai okokból csak Magyarország jogállamiságát vizsgálja, pedig más uniós tagállamban is előfordulhatnak visszaélések, vagy a kifogásolt magyar szabályozáshoz hasonló megoldások. A Bizottság meghallotta a magyar kormány reklamációját és nemrég az összes tagállamot megvizsgálta. Ez most már nem tetszik a magyar kormánynak. Mert az elemzés csak megerősítette: Magyarországon és Lengyelországban még a térségben is kiemelkedő mértékben romlik a demokrácia és a jogállamiság állapota.
Évente két-három olyan eset fordul elő, amikor egy tagállam nem tartja be az Európai Bíróság ítéletét – tudta meg az EUrológus Lehóczki Balázstól, az Európai Bíróság sajtószóvivőjétől. Egy ilyen ügyben az Európai Bizottság már levélben fordult a magyar kormányhoz.